شرکت البرز ابزار در سال 1361

شرکت البرز ابزار در سال ۱۳۶۱ با احداث کارخانه ای در شهر صنعتی البرز وارد حیطه صنعت و تجارت شد اولین محصول شرکت که با نام محک به بازار عرضه شد نمونه ای از ماشین سنگ سنباده بود با توجه به موفقیت حاصل شده خیلی زود تولید انواع مختلف ماشینهای سنگ سنباده در دستورکار شرکت قرار گرفت .

محـک، انتخـاب هـوشمنـدان

در سال 1378

در ادامه روند فعالیت با توجه به امکانات ایجاد شده بواسطه همکاری با شرکتهای “هانینگ آلمان” و “هوپ الکتریک” تایوان تولید اقلام جدیدی ازابزار آلات برقی را آغاز نمود در سال ۱۳۷۸ شرکت مبادرت به استقرار سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای سری ISO-9000 نموده ودر سال ۱۳۷۹ موفق به دریافت گواهینامه ISO-9002 گردید ضرورت رقابت با سایر تولیدکنندگان خارجی شرکت را بر آن داشت تا به موازات تولید در داخل کشور دامنه فعالیت خود را به هنگ کنگ و چین نیز توسعه داده و از طریق همکاری نزدیک و تنگاتنگ با کارخانجات کاملا پیشرفته اقدام به تولید محصولات مشترک با نام تجاری محک نماید.

در سال 1382

بدیهی است که در این راه تجربه ۳۰ ساله تولید و شناخت از نیاز صنعتگران شرکت به همراه توان و ظرفیت واحد طراحی و مهندسی شرکت دو عنصر اساسی در انتخاب صحیح شرکای خارجی جهت تولید و عرضه بیش از ۲۰۰ نوع محصول مشترک بود. شرکت در سال ۱۳۸۲ با اخذ نمایندگی انحصاری از شرکت “آینهل آلمان” توزیع محصولات این شرکت را نیز در ایران به عهده گرفت در سال ۱۳۸۳ با ارتقاء سیستم کیفیت مستقر در شرکت گواهینامهISO-9002 شرکت به ISO 9001:2000 تبدیل گردید. در سال ۱۳۸۵ انعقاد قرار داد نمایندگی انحصاری با شرکت BAIDADELI سازنده ماشین آلات چوب و MDF شامل پانل برها و لبه چسبانها انجام گردید

در سال 1390

شرکت فوق الذکر هدف خود را تولید محصولاتی با بالاترین سطح کیفیت و همتراز با محصولات ساخته شده در اروپای غربی و در عین حال با قیمت مناسب عنوان نموده است. در سال ۱۳۹۰ تولید کمپرسورهای هوا با ظرفیت های مختلف، در واحد اراک و ارتقاء سیستم مدیریت کیفیت به ISO 9001-2008 در برنامه کار شرکت قرار گرفت. در سال ۱۳۹۱ اخذ نمایندگی انحصاری از BETTER چین، سازنده ماشین آلات شیشه های دو جداره . در سال ۱۳۹۲ آغاز تولید و عرضه مجموعه دستگاه جوش سر به سر میلگرد با همکاری شرکت پویا گستر و شماری از شرکت های ژاپنی آغاز گردید. در سال ۱۳۹۳ همکاری با تولید کنندگان برتر چینی برای ارائه خط جدیدی از محصولات باغبانی TOP GARDEN در دستور کار شرکت قرار گرفت. در سال ۱۳۹۴ افتتاح فروشگاه تخصصی آینهل واقع در خیابان سرهنگ سخائی پلاک ۵۹ گردید. و در سال ۱۳۹۵ نمایشگاه و فروشگاه ماشین آلات چوب و PVC واقع در خیابان کارگر پلاک ۹۷۳ افتتاح گردید. شرکت البرز ابزار مسئولیت نصب و راه اندازی ماشین آلات و همچنین خدمات پس از فروش کلیه محصولات با برندهای محک، آینهل ،ولف تک و بتر را عهده دار می باشد.

در سال 1388

درسال ۱۳۸۸ با توجه به تمایل روز افزون صنعت ساختمان به مصالح جدید ماشین آلات ساخت ومونتاژ درب و پنجره UPVC مورد توجه شرکت قرار گرفت که پس از مطالعه فراوان شرکت “WOLFTECH” ترکیه که سوابق همکاری نزدیک با یک شرکت آلمانی را در کارنامه خود داردبه عنوان سازنده انتخاب و عرضه این ماشینها پس از طی دوره های آموزشی در رابطه با نصب، راه اندازی و اپراتوری آنها آغاز گردید. محصولات شرکت WOLFTECH طی یک قرارداد انتقال تکنولوژی با یک شرکت آلمانی طراحی و همگی در ترکیه ساخته شده و نام تجاری WOLFTECHعرضه می گردد.

تولیـدات داخلـی محــک

از سال 1361 پر افتخار...

در آستانه چهل سالگی محک هستیم.

در فرهنگ ما ایرانیان، چهل عددی مهم و نمادین است. چهل نماد استحکام و پختگی است و امید داریم که مجموعه ما به این مرحله رسیده باشد، جایی که با تجربه و شناخت بیشتر، محصولات و خدمات شایسته تری را ارائه دهد. همچنین عدد چهل گاه به معنای کثرت بکار می رود. از این نظر چهل برای ما زمان طولانی است. مسیری سراسر چالش، تلاش و امید. طی کردن این مسیر نه به قابلیت های فردی بلکه به یاری دوستان و همراهان میسر شده است، از تیم لایق و صمیمی شرکت حتی آنها که اکنون در بین ما نیستند تا همکاران و اساتید مجرب و دلسوز صنف ابزار و صنعتگرانی که به ما و محصولات ما اعتماد کردند و باعث حفظ و رونق مجموعه محک شدند. در این مجال کوتاه لازم می دانم مراتب سپاس و قدردانی خود را به همه آنها که مستقیم و غیر مستقیم محک را یازی و همراهی کردند اعلام نمایم.

استحکام و پشتوانه اصلی محک، سرمایه انسانی آن است. سرمایه انسانی زبده و وفادار به ارزش های برند که در سه بخش ذیل ایفای نقش می کنند:

 • پرسنل شرکت شامل:
  تیم های مالی، اداری، بازرگانی، بازاریابی و فروش، خدمات و تحقیق و توسئه (دفتر مرکزی)
  تیم های تولید مهندسین و کارگران (شهرک صنعتی البرز قزوین و خیرآباد اراک)
  تیم های خدمات پس از فروش و امور انبارها (تهران و شهرک صنعتی شمس آباد)
 • مسئولیت مدنی
  فرهنگی، کارآفرینی، محیط زیست و خیریه
 • نمایندگان خدمات پس از فروش
 • همراهان محک در بخش فروش:
  نمایندگی های فروش و عاملین فروش
 • امکانات کارگاهی و تولید
  4000 متر فضای کارگاهی مجهز در شهرک صنعتی البرز و اراک
 • سامانه رشد
  واحد تحقیق و توسعه
  واحد آموزش سرمایه انسانی
  واحد برندینگ

گواهینامه‌ها و افتخارات